ART / Lithographs / Litograph in colors 15812082
nr 1581 2082
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Signed, numbered 26/30, composition. Litograph in colors, Image dimensions: 31x48cm, outer dimensions including frame: 48x64cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad 26/30, komposition. Färglitografi, bildmått: 31x48cm, yttermått inklusive ram: 48x64cm
1500
SEK 1000
Monday November 27 2023
at 20:02:13
26/11 22:18:43
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson